Neden Plazma Kesme?

Günümüzün rekabetçi koşulları üreticileri imalat maliyetlerini en aza indirmeleri yönünde zorlamaktadır. Maliyetleri en çok etkileyen unsurlar, üretim hızı, üretim kalitesi, işçilik giderleri, fire maliyetleri, yeniden işleme maliyetleri, sürekli ihtiyaç duyulan kesme memeleri ve kesme gazlarının bedelleri olarak sıralanabilir.

Plazma Kesme Sistemleri

1. Üretkenlik

2. İşletme Maliyetleri

3. Kullanım Kolaylığı

4. Kullanım Esnekliği

gibi ana başlıklarda aşağıdaki avantajları sunmaktadır.

nedenplazma

Üretkenlik

Yüksek kesim hızları sayesinde daha az zamanda daha çok üretim
Kullanılan geleneksel yöntemlere oranla daha yüksek hızda kesim yapabilirsiniz. Bu sayede daha az işçilik maliyetleriyle daha fazla üretim yapabileceksiniz.

Ön tav yapmaya gerek yok
Kesme işleminden önce kesilecek malzemeyi belli bir sıcaklığa kadar ısıtmanıza gerek yok. Sadece tetiğe basarak kesime başlayabilirsiniz. Bu sayede hem gaz sarfiyatından hem de ön tav süresindeki işçilik kayıplarından tasarruf edebilirsiniz.

Yeniden işlem yapmaya gerek yok
Üstün teknolojili kesme torçları sayesinde mükemmel kesim kalitesi elde edersiniz. Bu sayede cüruf temizlemek veya yüzey düzeltmek için zaman kaybetmezsiniz.

nedenplazma1

Kullanım Kolaylığı

Kolay Taşınabilir
Tamamen portatif olan güç kaynakları sayesinde basınçlı hava olan heryerde kesim yapabilirsiniz. Çatı imalatlarında, maden işletmelerinde, boru şantiyelerinde veya ağır sanayi işlerinizde kullanabilirsiniz

nedenplazma2

Patlayıcı ve yanıcı gazlar kullanılmaz
Plazma kesme teknolojisinde metali kesmek için patlayıcı ve yanıcı gazlar kullanılmaz. Bu sayede ağır tüpler ve regülatör sistemleri taşımak zorunda değilsiniz.

 

 

* Alttaki resim oksi – asetilen tüpü patlaması sonrasında tahrip olmuş bir atölyeye aittir.

nedenplazma3

 

Kesim yapmak kolaydır, uzmanlık gerektirmez
Üstün teknolojili ve uzun ömürlü kesme torçları sayesinde keseceğiniz malzemeye torcu dokundurarak kesersiniz. Bu sayede doğru, temiz ve kontrollü bir imalat gerçekleştirirsiniz. Ayrıca, Plazma ile kesim yapabilmek için uzman olmanız gerekmez. Tetiğe basın ve torcu sürükleyin..Mükemmel kesim sonuçları sizin başarınız.

Kullanım Alanları

Paslanmaz Sac, Alüminyum ve Alüminyum Alaşımlarda üstün kesim kalitesi
Plazma kesme teknolojisi ve eşsiz torç yapısı sayesinde pahalı metallerde de mükemmel kesim kalitesi elde edebilirsiniz. Hem de fire olmadan, uzmanlık kullanmaya gerek kalmadan.

Atölye veya şantiyede kullanım imkanı
Özel toz filtresi tasarımı ve yüksek koruma sınıfı sayesinde atölyenizde veya şantiyede kullanabilirsiniz. Plazma kesme makineniz daima yanınızda, en önemli yardımcınız.

nedenplazma4 nedenplazma5

Kesme ve oluk açma seçenekleri
İletken olan tüm malzemeleri kesebilir veya bu malzemelerde oluk açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekilli kesim avantajı
Üstün kesim teknolojisi sayesinde şekilli kesimler yapabilirsiniz. Düzgün dairesel kesimler için opsiyonel olarak sunulan aparatları kullanabilir, tüm imalatınızı kendi bünyenizde tamamlayabilirsiniz.

İşletme Maliyetleri

Yüksek verimlilik
Az zamanda çok iş üreterek işçilik maliyetlerinizi düşürürsünüz. Üstelik kalifiye personele ihtiyaç duymadan. Bununla birlikte, yeniden işleme ve fire maliyetleriniz de tamamen ortadan kalkacaktır.

Düşük sarf malzeme maliyeti
Üstün teknolojili torç sarf malzemeleri sayesinde yenisiyle değiştirmeden oksijenle kesime göre uzun süre kesim yapma garantisi.

Patlayıcı – Yanıcı gaz maliyeti yok
Kesim yapabilmek için bu tip pahalı gazlara ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız basınçlı sürekli hava. Bu sayede tüp, regülatör, kesme gazı ve stok maliyetlerinden bir kalemde tasarruf edeceksiniz.